postheadericon A Fili Örökség serleg kitüntetést kapott

2013. januar 19-en, a XVII. Magyar Kultura Napja Gala kereteben a Falvak Kulturajaert Alapitvany es a Magyarorszag Felfedezoi Szovetsege Orokseg serleg elismerest adomanyozta a Szentegyhazi Gyermekfilharmoniat.

A Falvak Kulturajaert Alapitvany a Magyarorszag Felfedezoi Szovetseggel egyuttmukodve 2005-ben Orokseg serleg elismerest alapitott magyar es egyetemes kulturalis orokseget peldamutatoan apolo ifjusagi kozossegek szamara. Az alapito szervezetek a 2012-ben meghirdetett nyilt palyazat alapjan a Gyermekfilharmonianak Orokseg serleg elismerest adomanyozott a kovetkezo indoklassal:

"19. szammal: A szekelyfoldi Szentegyhazi Gyermekfilharmonianak

Indoklas: Az egyuttes koncertjein jellemzoen szaz fos korus es negyven fos zenekar szerepel. 1990-ben elso alkalommal Magyarorszagra, kesobb Karpat-medence tobbi magyarlakta teruletere is eljutottak. 2011-ben a ?Gyermekhangok Europaert? turne kereteben Brusszelben, az Europa Parlamentben is oregbitettek a szekely kultura hiret.

Repertoarjukban eredeti nepdalok, nepdalfeldolgozasok, torteneti enekek, valamint klasszikus darabok is szerepelnek. Az egyuttes tevekenyseget 2003-ban Magyar Orokseg dijjal, 2006-ban Bartok Bela Emlekdijjal jutalmaztak."

Az ifjusagi kozossegek dontesuktol fuggoen hasznalhatjak kiadvanyaikban az ?Orokseg-serleggel kituntetett? jelzest.

A Filit negyfos delegacio kepviselte a galan: Simo Andreanak, Daniel Ottilianak, Tokos Attilanak es Simo Leventenek jutott a megtiszteltetes, hogy Budapesten, a Hagyomanyok Hazaban a serleget es az oklevelet atvehettek.

A filis delegacio este meglepeteskent megjelent Viragh Szabolcs, a Fili regi baratja es budakeszi szervezoje 60. szuletesnapi unnepsegen. Szabolcs kedvenc notajat, a "Piros az ostorom nyele" dalt enekeltek el tiszteletere. A hajnalig tarto tancmulatsagon a filis szoknyak is porogtek, Levente pedig Vesztergam Miklos tarogatomuvesz kisereteben huzta el a szazfos barati tarsasag notait.

B.G.