mod_vvisit_counterÖsszesen861952

Mai nap: 2018. jan. 20.

postheadericon "A kultúra a mi lelkünk"

A Magyar Kultura Napjahoz kapcsolodo rendezvenysorozat zarokove immar tiz eve az a galamusor, amelyet azok tiszteletere szerveznek, akik Udvarhelyszek kulturajaert eltek, haltak, illetve jovot remelve, benne elnek ma is. A szombat esti szekelyudvarhelyi galamusorhoz megfelelo keretet az eppen tiz eve kituntetett Szentegyhazi Gyermekfilharmonia szolgaltatta.

Az egyuttes ? Haaz Sandor vezenyletevel ? ismert repertoarjabol egy reprezentativ keresztmetszetet mutatott be, s mint mindig, nagy sikerrel orvendeztette meg az est kozonseget a ?csengo gyermekhangok? altal. A tiz evvel ezelotti Filibol ma mar csak ket regi tag enekelt, ami azt jelzi, hogy megvan a folytonossag es az uj tagfelvetelekkel idonkent frissul es teljesen cserelodik a tarsasag. Szekelyudvarhelyen egyebkent ez volt a 34. szereplesuk a harmincegy ev alatt.

Forras, reszletek: Szekelyhon (irta: Simo Marton)

KEPTAR (Barcsa Istvan kepei)

keszitette: Farkas Antal

{phocagallery view=category|categoryid=92|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=1}