postheadericon A Fili a Kanadai Magyar Televizióban

A Kanadai Magyar Televizio adasa Magyar Kepek cimmel jelentkezik minden heten szombaton 12.30-kor Ontario-ban, illetve vasarnap 8.30-kor British Columbiaban az Omni1/OmniBC csatorna musoran, egy maroknyi kis csapat jovoltabol.

A programot a bajai szarmazasu Maros Zoltan jegyzi producerkent, aki mellett korulbelul fel tucat kivalo, elszant munkatars vesz reszt rendszeresen az adasok kesziteseben. A heti fel oras adasban a szerkesztok igyekeznek nyomon kovetni a magyar vonatkozasu kanadai esemenyeket, az anyaorszagban tortenteket, de kitekintenek mas videkekre is, igy a Magyarorszagot korulvevo orszagokra, termeszetesen ott is a magyar lakta teruletekre (Erdely, Vajdasag stb). A keszitok szeretnek elerni, hogy musoraik hatasara mindenki buszken erezze, hogy milyen jo magyarnak lenni, milyen szep a nyelvunk es kulturank. Kanadaban a masodik hazajukban meg inkabb fontos, hogy egyseges legyen a magyarsag. Ezert politikaval nem nagyon foglalkoznak, mert ? valljak ? a politika szetvalaszthatja, de a kultura osszekoti a magyarokat.

A Fili europai utjarol, amelyrol Farkas Antal keszitett kisfilmet, tobb kis reszletet is bejatszottak, amire nagyon sok pozitiv visszajelzes erkezett. A nezok idaig inkabb a ?vegeredmenyt? a Fili produkciojat lathattak. Most egy atfogobb, a kezdetekre is visszatekinto ismertetovel lepjuk meg a kanadai magyarokat, amiben a Szentegyhazi Gyermekfilharmonia megmutatja, hogy el es virul a szekely-magyar kultura Erdelyben es a filmben megjeleno szekelyzaszlo pedig azt uzeni, hogy ellenszelben meg jobban lobog: