postheadericon A Fili 2012-es éve

A Gyermekfilharmonia Alapitvany marcius 6-an tartotta 2012. evi zaro uleset, ahol osszegeztek az elmult ev torteneseit, tapasztalatait. A tavalyi ev a Gyermekfilharmonia 30 eves szuletesnapja jegyeben telt, a jeles evet kerek harminc koncerttel es emellett tobb kiemelkedo rendezveny megszervezesevel, ill. reszvetelevel  unnepelte a Fili: Homorodmenti Nepdalvetelkedo, Butorfesto tabor, Filinapok, Ezer szekely leany napja, Tanctabor, Oszi Hadjarat, Ciripelo.

A sok-sok rendezveny mellett egy nagy alom, a Gyermekfilharmonia kottataranak rendszerezese is finisebe erkezett, az elmult harminc ev ujrairt, javitgatott, masolgatott kottainak harom eve tarto digitalizalasa utan elkeszult a kottatar elso ket kotete! A partiturak (enekkari es zenekari muvek valamennyi szolamat magaban foglalo kottak) ot csoportkent jelennek meg:  karacsonyi dalok, ?48-as katonadalok, magyar nepdalfeldolgozasok, mas nepek dalai, klasszikus kedvencek. Az idei evben folytatodik a hangszerelesek feldolgozasa, melyek elsosorban egyhazak, zeneiskolak, hazimuzsikalast kedvelok, ill. a testveregyuttesek szamara lesz hatalmas ertek.

A partiturak kiadasa mellett a torpe daloskonyvek otodik reszet is ujranyomtattak, a barna zenei CD is bovult 2 dallal es immar 2 dvd film is felkerult a koncertek kisasztalkajara: a Gyermekhangok Europaert (a 2011-es brusszeli turne) es a Fili 30 (a jubileumi rendezvenysorozatrol keszult kisfilm).

Az ev vegere elkeszult a Fili angol feliratos bemutato reklamfilmje is. A Fili 20-30 evvel ezelott keszult super8-as filmjeinek digitalizalasat is sikerult a mult evben veghezvinni. A fili.ro oldal megujult, a regi tartalmak atvetele gozerovel zajlik. A kor szellemeben a facebookon es a twitteren is gyors es szeleskoru tajekoztatas volt elerheto a Fili eleterol egesz evben.

A tavalyi evben a Fili tobb nagy tervet is megvalositotta. A filis gyerekek es csaladtagjaik kozul 640-en tettek le 1 ev alatt az allampolgarsagi eskut! Junius 4-en a Fili vezerkara is letette az eskut.

A Filihaz csurjeben es udvaran  egy fantasztikusan otletes kalandpark kerult kialakitasra, mely a Filinapok egyik legnagyobb meglepetese volt, hatalmas oromet nyujtva a gyermekeknek.

Az elmult 30 ev Fili tagsagat is lajstromba szedtek, a Filinapokon kis filis zaszlocskak jeleztek a kapukon, melyik hazban hany Gyermekfilharmoniat megjart szemely lakik. A Muvelodesi haz nagytermeben felkerult a pompas kazettas mennyezet es az eloter is uj arculatot kapott.

A Fili tobb kiemelkedo elismeresben is reszesult: iden januar elejen a Magyar Kultura Napja Galan a filis kuldottseg atvehette a Magyar Orokseg Serleget. Haaz Sandor Tanar Ur a Magyar Kultura Lovagja elismero cimet kapta meg a magyar kultura hataron tuli apolasaert.

2012. aprilisaban Daniel Kinga a Szekelyfoldi Nepdalvetelkedok dontojeben harmadik helyezest ert el. Oktoberben az Oszirozsa Orszagos Magyar Nepdalvetelkedon Kinga orszagos elso lett! Kinga iden is folytatja remek szerepleset: a januari Udvarhelyszeki nepdalvetelkedon is elso helyen vegzett.

A 2012-es ev harminc koncertje:

1. marcius 15. - Unnepi koncert - Szentegyhazasfalu

2. majus 8. - Fili 30 - Szentegyhazasfalu