mod_vvisit_counterÖsszesen861952

Mai nap: 2018. jan. 20.

postheadericon Fölszállott a páva Szentegyházán

Lezarult a jelentkezes a Folszallott a pava tehetsegkutato verseny 2014-es kiadasara. A vetelkedore iden 291 egyeni, illetve csoportos produkcioval neveztek be, ami tobb mint 1500 szemelyt jelent. A harmadik korzeti valogatot junius 29-en rendezik meg Szentegyhazan.

Majus 19-en ejfelkor zarult a Folszallott a pava tehetsegkutato verseny 2014-es kiadasanak meghosszabbitott jelentkezesi hatarideje. A vetelkedot az MTVA es a Hagyomanyok Haza aprilis elejen masodszor hirdette meg 16 es 35 ev kozotti fiataloknak, negy kategoriaban. A felhivasra 291 produkcioval neveztek be. A legnepszerubb az enekes szolista kategoria volt, erre 114-en jelentkeztek. Emellett 42 tancos szolista, 28 tancospar es 51 neptancegyuttes, tovabba 26 zenekar, 24 hangszeres szolista es 6 enekegyuttes probal szerencset.

Az elmult ket hetben a bekuldott demoanyagok alapjan a zsuri 261 egyeni, illetve csoportos produkciot erdemesitett a korzeti valogatokon valo reszvetelre. A Folszallott a pava elmult evi versenysorozata magasra tette a mercet; az elovalogatast vegzo zsuri az idei jeloltek teljesitmenyet is kivalonak minositette. A szamok nyelven: a tavalyi 190 sikertelen jelentkezovel szemben iden csupan 30 produkciot utasitottak el.

?Az elso alkalommal megrendezett verseny alapjan hatarozta el a csoport, hogy benevez a tehetsegkutatora ? indokolta donteset a szekesfehervari Alba Regia Tancegyuttes. ? Kulonosen szimpatikus volt a verseny fesztivalhangulata es barati legkore.? Nagy nevekben most sincs hiany, a Bartok Tancegyuttes peldaul hiteles folkloranyag korszeru szinpadi muvekben valo bemutatasat tuzte ki celjaul.

A nyolc korzeti valogato kozul az elsot junius 16-an Budapesten, a Hagyomanyok Hazaban rendezik, a tovabbi korzeti vetelkedoket ket turnusban tartjak. A nyari helyszinek: junius 22-en Revkomarom, junius 29-en Szentegyhaza, julius 6-an pedig Hodmezovasarhely. A masodik csoportban osszel Valaszuton, Nyiregyhazan, Vacon es Kaposvaron merik ossze tudasukat a versenyzok. A rendezvenyek nyilvanosak, a szervezok es a versenyzok szeretettel varjak az erdeklodoket. Mindegyik valogatorol 40 perces film keszul, amelyet a kozmedia januarban, a Folszallott a pava 2014 inditasakent tuz musorara.

?Az egyik zsuritag, Agocs Gergely tobbszor jart Szentegyhazan, baratsag, ismeretseg alakult ki a kulturhaz, a Gyermekfilharmonia, illetve a Hupurcsos Neptancegyuttes vezetosegevel, es neki koszonheto, hogy rank esett a valasztas? ? mondta el kerdesunkre Rus Sandor polgarmester. Az eloljaro oromet fejezte ki, hogy naluk szervezik meg ezt a nagyszabasu, szinvonalas rendezvenyt, es buszke arra, hogy Szentegyhazat valasztottak az elovalogatasok egyik helyszineul, hiszen Szekelyfold tehetsegei naluk lepnek fel, emellett pedig az egesz magyar nemzet rajuk figyel.

Gyorgy Laszlo, a Gabor Aron Muvelodesi Haz igazgatoja arrol szamolt be lapunknak, hogy mult heten szerzett tudomast arrol, hogy naluk szeretnek megrendezni a Folszallott a pava elodontojet, amit orommel fogadott. Ertesulese szerint, bar a pontos egyeztetes meg ezutan fog megtortenni, megkozelitoleg szaz fellepo lesz a szentegyhazi kulturotthonban. ?Nekifogtunk a szinpad ujrapadolasanak, hiszen negyven eve nem volt felujitva, es elkezdett sullyedni. Ugy erezzuk, ez a rendezveny megerdemli a felujitast? ? mondta a Muvelodesi Haz igazgatoja. Az esemennyel kapcsolatos reszletekrol jovo heten szamolunk be.

Forras: Nagyalmos Ildiko, Szekelyhon.ro