Mai nap: 2017. okt. 22.

postheadericon Megáldották Haáz Rezső mellszobrát

A székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum a Szent István-napi ünnepségek keretében, augusztus 18-án, pénteken 19 órai kezdettel tartotta a "Múzeumplusz" című rendhagyó eseményeit. A Haberstumpf-villa udvarán megáldották Haáz Rezső mellszobrát.

Bemutatták Sófalvi András: Hadakozás és önvédelem a középkori és fejedelemség kori Udvarhelyszéken című kötetét. Továbbá az Újkori szablyák - időszakos történelmi kiállítás a székelyföldi múzeumok szablyagyűjteményéből kiállítás nyílt. A pénteki este fénypontját, a múzeumalapító Haáz Rezső mellszobrának megáldása jelentette a Haberstumpf-villa udvarán.

A vendégeket Dr. Miklós Zoltán a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum igazgatója köszöntötte. Ünnepi beszédet mondott Gálfi Árpád polgármester. Az eseményen jelen volt Bodó Levente szobrászművész, a szobor készítője. A mellszobrot Bekő István székelyudvarhelyi református lelkész áldotta meg.

A rendezvényt a Szentegyházi Gyermekfilharmónia előadása zárta, akik katonadalokat adtak elő, kísért hegedűn Haáz Sándor zenetanár.

Szerző, fotó: Fekete B. Zoltán, Udvarhelyszéki Hírmagazin